Du är här

Kontakta medarbetare

Här hittar du oss som arbetar på Assistansbolaget i Sverige AB. Vi har vårt huvudkontor i Örebro samt kontor i Trollhättan och Örnsköldsvik. Du är varmt välkommen att kontakta oss via info@assistansbolaget.se – om du vill ta kontakt med en specifik person hittar du kontaktuppgifter här. Om du trycker på någon av städerna här under kommer du direkt till de som arbetar på respektive kontor.


Örebro   Trollhättan   Örnsköldsvik


Örebro

Besöksadress:
Aspholmsvägen 12A
702 27 Örebro
Postadress:
Box 1303
701 13 Örebro

Christer Helander
Informatör

E-post:
christer.helander@assistansbolaget.se
Telefon: 070-652 10 00
Fast telefon: 019-603 22 97

Johnny Thalberg
Chef Kundansvariga

E-post:
johnny.thalberg@assistansbolaget.se
Telefon: 070-417 58 96
Fast telefon: 019-603 22 95

Bengt Jansson
Kundansvarig

E-post:
bengt.jansson@assistansbolaget.se
Telefon: 070- 109 46 63
 

Christina Rasmusson
Kundansvarig

E-post:
christina.rasmusson@assistansbolaget.se
Telefon: 070-108 99 07
Fast telefon: 019-603 22 61

Annica Koskilampi
Kundansvarig

E-post:
annica.koskilampi@assistansbolaget.se
Telefon: 070-96 77 965
Fast telefon: 019-603 22 41

Karolin Färdig
Kundansvarig

E-post:
karolin.fardig@assistansbolaget.se
Telefon: 072-233 56 24

 

Malin Kamholm
Kundansvarig

E-post:
malin.kamholm@assistansbolaget.se
Telefon: 070-278 02 56
Fast telefon: 019-603 22 62

Emma Landelius
Kundansvarig

E-post:
emma.landelius@assistansbolaget.se
Telefon: 070-611 68 50
Fast telefon: 019-603 22 96

 

Catarina Westlund-Carlsson
Affärsutvecklare

E-post:
catarina.westlund@assistansbolaget.se
Telefon: 070-100 18 66
Fast telefon: 019-603 22 40

Emil Classon (föräldraledig) 
Jurist

E-post:
emil.classon@assistansbolaget.se
Telefon: 070-100 18 68
Fast telefon: 019-603 22 43

 

Elinor Öhrling (föräldraledig)
Jurist

E-post:
elinor.ohrling@assistansbolaget.se
Telefon: 070- 442 22 94

Ismar Karahmet
Jurist

E-post:
ismar.karahmet@assistansbolaget.se
Telefon: 070-967 72 96

Gun Stenberg
Lön & Ekonomi

E-post:
gun.stenberg@assistansbolaget.se
Telefon: 019-603 22 92

Therese Hultquist
Lön & Ekonomi

E-post:
therese.hultquist@assistansbolaget.se
Telefon: 019-603 22 91

Sabina Håkansson
Ekonomi


E-post: 
sabina.hakansson@assistansbolaget.se
Telefon: 019-603 22 65


Robin Törnhjelm
Ekonomi


E-post: 
robin.tornhjelm@assitansbolaget.se
Telefon: 019- 603 22 93 


Tobias Widlund (föräldraledig)
Ekonomi


E-post: 
tobias.widlund@assistansbolaget.se
Telefon: 019-603 22 93

Emma Nygren
Ekonomi (föräldraledig) 

E-post: 
emma.nygren@assistansbolaget.se
Telefon: 019-603 22 65

Nicklas Nyselius
Administration

E-post:
nicklas.nyselius@assistansbolaget.se
Telefon: 073- 356 78 23

Åsa Eiremo
Administration

E-post:
asa.eiremo@assistansbolaget.se
Telefon: 019-603 22 64

Marlene Tivemark
Bemanning

E-post:
marlene.tivemark@assistansbolaget.se
Telefon: 070- 967 73 05

Madelene Sonnerfelt
Bemanning

E-post:
madelene.sonnerfelt@assistansbolaget.se
Telefon: 070- 967 73 11

Maria Juhlin
Bemanning

E-post:
maria.juhlin@assistansbolaget.se
Telefon: 070- 778 53 50

Jonas Lindegren
Ekonomichef/VD

E-post:
jonas.lindegren@assistansbolaget.se
Telefon: 070-370 89 21
 

 


Trollhättan

Besöksadress:
Industrigatan 2
461 37 Trollhättan

Henrik Malmenskog

Informatör

E-post: henrik.malmenskog@assistansbolaget.se
Telefon: 070-256 97 51

Anna Johansson
Kundansvarig

E-post:
anna.johansson@assistansbolaget.se
Telefon: 070-101 01 19

Jonas Bäckström
Kundansvarig (föräldraledig) 

E-post:
jonas.backstrom@assistansbolaget.se
Telefon: 070-101 01 19
 

Gina Assia
Kundansvarig

E-post:
gina.assia@assistansbolaget.se
Telefon: 070-772 09 29
 

Sandra Olsson
Kundansvarig

E-post:
sandra.olsson@assistansbolaget.se
Telefon: 070- 249 15 24
 


Örnsköldsvik

Besöksadress:
Lasarettsgatan 26
891 32 Örnsköldsvik

Jessica Lindberg
Kundansvarig

E-post:
jessica.lindberg@assistansbolaget.se
Telefon: 070-722 18 77
 

Emma Hoppman
Kundansvarig

E-post:
emma.hoppman@assistansbolaget.se
Telefon: 070-784 84 20
 

Patricia Angerlind
Kundansvarig

E-post:
patricia.angerlind@assistansbolaget.se
Telefon: 070-108 99 71

Det är för närvarande inget innehåll klassificerat med denna term.